معرفی محله نیاوران

برای معرفی محله نیاوران اگر بخواهیم گرانترین محل های تهران را لیست کنیم نیاوران جزو این لیست و در بالا لیست خواهد بود چرا که با توجه به آب و هوای بسیار مطلوب منطقه شمیران و خانه های شیک و مدرن یکی از محله های مرفه نشین تهران به شمار می رود اگر قصد دارید تا با این محله آشنا شوید و مکان های مهم و خیابان های مهم نیاوران را بشناسید همراه ما باشید با معرفی محله نیاوران .

نیاوران کجای تهران است ؟ معرفی محله نیاوران

یکی از محله های لوکس تهران که محله نیاوران یکی از محله های مدرن و مرفه نشین در در شمال شرقی تهران و منطقه شمیران قرار گرفته است . بر اساس آخرین آمار سرشماری جمعیت این محله چیزی حدود ده هزار نفر است.

محله نیاوران  در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد. این محله که بخشی از منطقه ۱ شهرداری تهران و شهرستان شمیرانات می‌باشد، از شمال به ارتفاعات کلک‌ چال، از غرب به تجریش، از شرق به دارآباد و از جنوب به فرمانیه منتهی می شود . خیابان نیاوران ، خیابان اصلی این منطقه است که از میدان نیاوران آغاز شده و تا میدان قدس در تقاطع خیابان شریعتی امتداد دارد.

نیاوران در منطقه یک تهران قرار داشته و با توجه موقعیت این منطقه دارای آب و هوای بسیار مناسب و مطلوب می باشد . ساختمان های شیک و مدرن در این محله به وفور به چشم می خورد و یکی از نماد های محله نیاوران تهران می باشد .

معرفی محله نیاوران

معرفی محله نیاوران

معرفی محله نیاوران : چرا این محله نیاوران نام گرفته ؟

بعد از معرفی محله نیاوران نوبت به تاریخچه این منطثه می رسد ، بر اساس گفته و ریشه شناسی های عامیانه و بازاری منطقه نیاوران در گذشته پر از نیزار هایی بوده است که مردم برای جمع آوری از نی های موجود در آن به این منطقه می‌رفتند و همراه خود نی می‌آوردند ؛ به همین خاطر این منطقه به «نی‌آوران» معروف می‌شود که به مرور زمان به «نیاوران» تغییر نام پیدا می‌کند .

البته  عده‌ای دیگر از این پژوهش‌گران ، به نام پیشین این محله یعنی «گردوی» اشاره می‌کنند که به دلیل درختان گردوی فراوان این محدوده بوده و می‌گویند در زمان ناصرالدین شاه نام این دِه به نیاوران تغییر کرده است. نام این محله مرکب از «نیا» (حد، عظمت و قدرت) «ور» (صاحب) و «ان» علامت نسبت است.

قدمت محله نیاوران

این محله واقع در نقطه‌ی شمالی تهران است که از قدیم الایام محله خوش‌نشین و مورد پسند حکما بوده است به طوریکه فتحعلی شاه قاجار در این منطقه باغ ییلاقی ایجاد کرد و به دنبال او ناصرالدین‌شاه قاجار «کاخ صاحبقرانیه» را در این محل ساخت.

قدمت این محله به سال‌های خیلی دور بازمی‌گردد، تا آن‌جا که از آن به‌عنوان اولین روستای شمیرانات یاد می‌شود که در آن زمان این ده خوش آب‌و هوا محل استراحت و اطراق مسافرانی بوده است ﻛﻪ از رودﺑﺎر ﻗﺼﺮان ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺷﻤﻴﺮان می‌آﻣﺪﻧﺪ .

بهترین باربری های نیاوران چه باربری هایی است ؟

حالا که به معرفی محله نیاوران پرداختیم نوبت باربری و اتوبار نیاوران می باشد باربری و اتوبار نیاراون زیر نطر باربری میرداماد خدمات باربری و حمل اثاثیه ارائه می دهد . حمل اثاثیه در محله نیاوران توسط چند باربری مشهور صورت می گیرد که به صورت حرفه ای در زمینه حمل اثاثیه کار می کنند ، اگر قصد حمل اثاثیه به نیاوران تهران یا از این محله به جای جای تهران را دارید کافیست با ما در اتوبار نیاوران تماس حاصل کنید تا در محل حاضر شویم .

باربری میرداماد

باربری میرداماد

قیمت حمل اثاثیه و اتوبار نیاوران تهران چقدر است ؟

با توجه به تغییر روزانه قیمت حمل اثاثیه در تهران نمی توان قیمتی ثابت برای حمل اثاثیه تعیین کرد و برای استعلام دقیق قیمت حمل اثاثیه در نیاوران کافیست با ما در باربری میرداماد تماس حاصل کنید تا با استعلام قیمت به همراه مشاوره کاملا رایگان در زمینه باربری و بسته بندی داشته باشیم .

معرفی محله های معروف نیاوران  ؟

برخی از معروف ترین محله های نیاوران شامل

 • محله صاحبقرانیه
 • محله منظریه
 • محله جمشیدیه
 • محله جماران
 • محله دزاشیب
 • محله نخجوان

می باشد .

معرفی مکان های مهم و تاریخی محله نیاوران

محله نیاوران به دلیل موقعیت مناسبی که نسبت به سایر نقاط شهر تهران دارد از امکانات رفاهی بسیار بالایی هم برخوردار است به تعبیری تمام امکانات رفاهی نظیر درمانی و اموزشی و ورزش و تفریحی و… را به صورت کامل در خود جای داده است. در رابطه با اماکن اداری مهم و سرشناس این محله میتوانیم به سفارت تاجیکستان، شهرداری منطقه یک و پژوهشگاه دانش بنیاد اشاره کنیم.

امکانات محله مدرن نیاوران

معرفی محله نیاوران و امکانات مهم این منطقه : به سبب متمایز بودن محله نیاوران، امکانات متعددی برای ساکنین آن فراهم شده است. از جمله امکانات محله زیبای نیاوران می توانید با مراکز اداری، تجاری، و تفریحی زیر آشنا شوید:

 • مراکز ورزشی: مجموعه های ورزشی پلاتینیوم، رسپینادیاموند، شهدای نیاوران، یاس نراقی
 • مراکز درمانی: بیمارستان موقوفه نور افشار و فرهنگیان باهنر
 • مراکز دینی: حسینیه نیاوران و مسجد نبی
 • بانک ها: بانک های آینده، قوامین، پارسیان، مسکن، شهر، کشاورزی، ایران زمین و …
 • ادارات و مراکز دیپلماتیک: سفارت تاجیکستان، سفارت اتریش، پژوهشگاه دانش بنیاد، شهرداری منطقه 1
 • مراکز آموزشی: مدارس دولتی سهیل، شهید چمران، حکمت لاجوردی، نظر و مدارس غیردولتی حکمت
پیشنهاد می کنیم حتما ببینید :
نظرات کاربران :


×